Sužinokite kaip ruoštis diplominio darbo gynimui
Sužinokite kaip ruoštis diplominio darbo gynimui
Diplominiai darbai: kaip ruoštis gynimui?
Kiekvienas žino, kad diplominiai darbai gali būti labai įvairūs, tačiau juos visus, nepaisant skirtingų reikalavimų, sieja vienas dalykas. Tai – gynimas. Nesunku suprasti, kad norint gauti puikų galutinį įvertinimą, būtina ne tik kokybiškai paruošti darbą, bet ir ne ką prasčiau pasiruošti jo gynimui. Ir nors ši tema yra ne ką siauresnė nei diplominių darbų rašymo tema, šį kartą įvardinsime pačius svarbiausius komponentus, be kurių tikrai neišsiversite tuo atveju, jei panorėsite puikiai apsiginti diplominį darbą.
Kalbos turinys
Savaime suprantama, pačiu svarbiausiu komponentu norint puikiai apsiginti diplominį darbą, tampa kalbos turinys. Būtent jam turėtumėte skirti patį didžiausią dėmesį, o, kad, būtų aiškiau, ką reikia daryti, atkreipkite dėmesį į šias dalis: visų pirma, patys turėsite pristatyti savo darbą – nurodyti ne tik tai, kokia yra jo tema, bet ir kodėl pasirinkote būtent šią temą, kokius ir kodėl uždavinius iškėlėte, o taip pat – užsiminti ir apie tyrimo problemą. Maža to, būtina trumpai pristatyti ir teorinės bei praktinės dalies rezultatus, o taip pat – informuoti auditoriją ir apie gautas išvadas. Tačiau tai – tik vienas dalis, kuri sudarys jūsų kalbos turinį – po darbo pristatymo, sulauksite bent 3 – 5 klausimų iš vertinimo komisijos, tad teks atsakyti ir į juos. Bene svarbiausia yra tai, jog yra įmanoma nuspėti, kokius klausimus pateiks komisija, tad iš anksto apgalvokite, ką atsakysite. Labai svarbu gebėti ne tik parinkti tinkamus žodžius, bet ir tinkamą atsakymų trukmę- bus idealu, jei vienam atsakymui skirsite keliolika ar kelias dešimtis sekundžių.
Kalbėjimo tonas
Vis dėlto, ruošiantis diplominio darbo gynimui labai svarbu prisiminti ir tai, jog bus reikšminga ne tik tai, ką pasakysite, bet ir kaip tai pasakysite. Koks turėtų būti kalbėjimo? Savaime suprantama, mandagus bei ramus, o visi žodžiai – tariami aiškiai bei suprantamai. Ne ką mažiau svarbus yra ir kalbėjimo tempas – jis turi būti vidutinis, venkite greitakalbiškai berti žodžius, nepamirškite emocijų.
Išvaizda
Ir nors gynimo metu bus labai svarbu, ką ir kaip pasakysite, atminkite, jog ne paskutinį vaidmenį suvadins ir tai, kaip atrodysite. Šia proga labiausiai tiks klasikinio stiliaus drabužiai, o taip pat – vertėtų nepamiršti ir santūrios šypsenos. Maža to, kur kas geriau atrodysite ir tuomet, jei būsite tinkamai pailsėję, išsimiegoję, o jaudulį pasistengsite nuvyti į šoną.